• Erasmusplus v Írsku - návšteva hlavného mesta Dublin

• Dôležitou súčasťou mobilít je aj poznávanie krajiny, kultúry a histórie.

Uplynulú sobotu naše dievčatá v sprievode pani majsterky Zuzky Klačanskej navštívili írske hlavné mesto Dublin Bol to úžasný výlet napriek typicky ostrovnému počasiu.

Aj toto je Erasmusplus na našej škole!

• Erasmusplus v Írsku s novým partnerom v parkúrovom jazdení

• Ďalšou našou hostiteľskou organizáciou v programe #Erasmusplus v Írsku je @broadmeadowequestriancentre so zameraním na parkúrové jazdenie

Tri naše žiačky študijného odboru agropodnikanie so zameraním na chov koní a jazdectvo sa už na prevádzke stajne a tréningu parkúrových koní od štvrtka aktívne podieľajú.

Teší nás, že kvalitnú odbornú domácu prípravu našich dievčat írska organizácia vysoko ocenila!

Aj toto je Erasmusplus na našej škole!

• Jarná séria mobilitných stáží v programe Erasmusplus úspešne odštartovala

• Štyri naše šikovné dievčatá študijného odboru agropodnikanie - chov koní a jazdectvo pod vedením pani majsterky Zuzany Klačanskej včera šťastne pristáli v írskom Dubline a dnes už získavajú nové skúsenosti v partnerských organizáciách, ktoré sú zamerané na dostihové a parkúrové jazdenie.

Aj toto je Erasmusplus na našej škole!

• Z dielne našich kuchárov

• Dôležitou súčasťou prípravy pracovného stretnutia je zabezpečiť atraktívne, jednoduché a kvalitné občerstvenie. Naši šikovní kuchári ho dnes vytvorili.

• Návšteva divadla

• Na divadelnom predstavení 28.2.2024 sme sa parádne nasmiali s triedami 1.E a 2.E

Ďakujeme rožňavskému mestskému divadlu Actores, že merali cestu až k nám a obohatili nás o skvelý kultúrny zážitok

• Spolupráca so Závodiskom,š.p. úspešne pokračuje

• 19.2.2024 sme na pôde školy opäť privítali pána Ing. Jána Valtýniho zo Závodiska š.p. v Bratislave.

Pán Valtýni našim žiakom pútavo popísal témy ako hlásenia koní do dostihov, propozície a dotácie v dostihoch. Naši žiaci mali možnosť prihlásenia koní do dostihov aj reálne vyskúšať.

Pevne veríme, že sa aj v našich radoch nachádzajú budúci tréneri a jazdci dostihových koní.

• Valentín u našich kaderníčok

• Dnešný sviatok sv.Valentína sa u našich šikovných kaderníčok nesie v znamení  srdiečok.

Kreatívne účesy, príjemná pracovná atmosféra s pani majsterkou Andrea Miková a nechýbala ani dobrá nálada.

Účesy vytvorila naša šikovná žiačka 3. ročníka učebného odboru kaderníčka Dominika Dömeová, účastníčka Majstrovstiev Slovenska v kategórii zapletanie copíkov.

• Beseda s pracovníkmi Slovenského národného strediska pre ľudské práva

• "Rovnosť je dušou priateľstva." Aristoteles

Dnes sa naši žiaci prvého a tretieho ročníka študijného odboru agropodnikanie - chov koní a jazdectvo zúčastnili besedy s pracovníkmi Slovenského národného strediska pre ľudské práva a aktívne diskutovali na stále aktuálne témy nediskriminácie a rodovej rovnosti.

• Lukáš Tomšík - úspešný absolvent našej školy

• Dňa 5.2.2024 sme na pôde školy privítali nášho ďalšieho úspešného absolventa - Lukáša Tomšíka, ktorý pred dvadsiatimi rokmi nastúpil na našu školu ako milovník koní a šikovný jazdec a svoju vášeň bol schopný rozvinúť do profesionálnych výšok.

Po ukončení školy bola jeho práca vždy spojená nejakým spôsobom s koňmi. Svoje jazdecké umenie zdokonaľoval a predvádzal najprv na rôznych vystúpeniach vo Francúzsku, neskôr svoje zručnosti zúročil aj ako kaskadér v zahraničných filmoch.

V súčasnosti je jeho firma „Dream makers“ známy pojem vo svetovej filmovej produkcie a pravidelne dostáva angažmán ako kaskadér alebo horse master. Jeho úlohou je pripravovať kone pre filmové scény, trénovať hercov pred natáčaním poprípade nahradiť hercov pri nebezpečných záberoch s koňmi.

Môže sa pýšiť spoluprácou s hercami: Joaquin Phoenix, Matt Damon, Tom Cruise, Christian Bale, Adrian Brody, Mily Boby Brown a ďalšími.

So svojim tímom za zúčastnil na tridsiatich filmoch ako napríklad: Narnia, Transformers, Mission Impossible7, Game of Thrones, Vikings, Exodus, Damsel, Napoleon atď.

Na Slovensku naposledy pracoval pri natáčaní rozprávky Vianočné želanie. Okrem filmov natáča aj reklamy a videoklipy .

Ďakujeme Lukášovi, že napriek svojej pracovnej zaneprázdnenosti, si našiel čas a prišiel medzi našich žiakov a ukázal im ďalšiu možnosť uplatnenia sa s prácou pri koňoch. Želáme mu, aby sa mu darilo zachovať si zdravie pri jeho peknej ale zároveň aj nebezpečnej práci.

• Aktivita na školskom internáte so psychologičkou z CPP v Šali

• Dnešnou aktivitou na školskom internáte bola beseda so psychologičkou z Centra poradenstva a prevencie (CPP) zo Šale Mgr. Anetou Lazarovou.

Témami boli sociálno - patologické javy a medziľudské vzťahy.

Dievčatá sa do diskusie aktívne zapájali, rozoberali sa najmä medziľudské vzťahy na internáte.