• Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 27. október 2022 (štvrtok)
            • Termín prázdnin: 28. október 2022 (piatok) až 31. október 2022 (pondelok)
            • Štátny sviatok Sviatok všetkých svätých 1. november 2022 (utorok) - deň pracovného pokoja
            • Začiatok vyučovania: 2. november 2022 (streda)
          • Absolvent našej školy Lukáš Matuský sa po druhýkrát stal víťazom Veľkej pardubickej!

• Dnešný deň (9.10.2022)  bol plný napätia, emócií a milých stretnutí.

Naše žiačky študijného odboru agropodnikanie - chov koní a jazdectvo, ktoré práve absolvujú stáž v rámci programu Erasmus+ v Kladruboch nad Labem sa zúčastnili 132.ročníka Veľkej pardubickej, kde spolu s nami fandili nášmu absolventovi Lukášovi Matuskému.

Pri fandení odviedli skvelú prácu, lebo Lukáš sa už po druhýkrát stal víťazom a my mu srdečne blahoželáme a tešíme sa s ním. Skromný ostal aj po rokoch a ochotne zapózoval s našimi žiačkami. Vznikla tak krásna momentka našich bývalých a budúcich absolventov.

Ďalším milým okamihom bolo stretnutie s Jozefom Váňom st., džokejom a 8-násobným víťazom Veľkej pardubickej, ktorý je taktiež naším absolventom.

A aby toho nebolo málo, dievčatá stretli aj Františka Broža, nášho ďalšieho úspešného absolventa, ktorý pôsobí vo Švajčiarsku ako dostihový rozhodca.

Úžasný deň dotvárala super atmosféra pardubických dostihov a dievčatá majú zážitky, na ktoré tak skoro nezabudnú.

• Vstup do duálneho vzdelávania s Národným žrebčínom Topoľčianky, š.p.

• Stredná odborná škola chovu koní a služieb, Štúrova 74, Šaľa vstúpila do duálneho vzdelávania s Národným žrebčíom Topoľčiank š.p.

Veríme, že praktická príprava v prostredí tejto jedinečnej a významnej inštitúcie prinesie našim žiakom neoceniteľné skúsenosti, ktoré budú môcť následne rozvíjať ako profesionáli, ktorých slovenský i európsky pracovný trh v chove koní dlhodobo vyhľadáva a potrebuje.