• Martina Dušková v sedle Rodricka v 4. dostihu druhého dostihového dňa sezóny

• Dostihové dianie tejto sezóny pokračovalo v sobotu druhým dostihovým dňom.

V 4. dostihu - Cena Cataliny do štartovacích boxov rovinových dostihov vstúpila aj naša žiačka Martina Dušková v sedle Rodicka.

Maťke k 6. miestu srdečne blahoželáme a veríme, že štartom získala neoceniteľné skúsenosti, ktoré vo svojej ďalšej príprave a neskôr kariére určite zúročí.

Spolupráca v súčasnosti najúspešnejším slovenským dostihovým trénerom Mariánom Štangelom  -Štangel Racing priniesla cielený výsledok – účasť žiačky a reprezentácia školy na oficiálnych dostihoch.

Aj takýmito príležitosťami naša škola buduje základy úspešnej kariéry svojich žiakov.

Odbornosť pedagógov, zanietenosť žiakov a spolupráca s najúspešnejšími sú cestou k profesionálnym úspechom po ktorej sa kráča v SOŠ chovu koní a služieb v Šali 365 dní v roku.

• Deň narcisov -18. apríl 2024

• Ďakujeme našim 4 dobrovoľníčkam Stelle Kováčovej, Terézii Minkovej, Vanesse Paulovicsovej a Sáre Vyšňovskej zo študijného odboru agropodnikanie - chov koní a jazdectvo za ich prácu v zbierke Ligy proti rakovine.

Podarilo sa im vyzbierať krásnu sumu vo výške 767,92 EUR, s ktorou naša škola prispieva do dnešnej celoslovenskej zbierky

• Prvomájové parkúrové preteky

• 1. máj sa už nezadržateľne blíži a s ním aj naše tradičné parkúrové preteky - "Májovky".
            Srdečne Vás všetkých pozývame stráviť tento sviatočný deň s nami!

• Akreditované organizácie Erasmusplus

• Medzinárodná spolupráca školy v programe Erasmusplus nepochybne prispieva k atraktivite školy v regióne.

Krajiny s ktorými naša škola spolupracuje v programe Erasmusplus sú: Portugalsko, Španielsko, Írsko, Malta, Česká republika, Maďarsko.

• Kaderníčky v Domove dôchodcov

• "Každá pomoc druhému človeku je zároveň našim osobným rastom.''

Naše šikovné kaderníčky pod vedením pani majsterky A. Mikovej dnes absolvovali odbornú prax opäť v "teréne" medzi klientmi Domova dôchodcov.

Nielen účesy, ale aj milé slová, úsmevy, objatia...

• Prednáška v DK v Šali so zakladateľkou OZ Nikdy viac

• Naše žiačky študijného odboru agropodnikanie so zameraním na chov koní a jazdectvo odštartovali pracovný týždeň na skvelej prednáške so zakladateľkou OZ Nikdy viac Andreou Andrejovou.

Témy boli viac než aktuálne:

• Vzťahová väzba
            • ACE score
            • Spoluzávislosť
            • Parentifikácia
            • Toxické vzťahy
          • Skúšky základného výcviku jazdca

• Skúšky základného výcviku jazdca sú vstupnou bránou do súťažného jazdectva.

Až po ich úspešnom absolvovaní získava jazdec oprávnenie, aby mohol súťažiť v súťažiach usporiadaných SJF - Slovenská jazdecká federácia

Všetkým úspešným jazdkyniam blahoželáme!

Ďakujeme aj rozhodcovskému zboru v zložení A. Virágová, P. Mikulášik, K. Šulko

• Primátor mesta Šaľa ocenil pri príležitosti Dňa učiteľov aj našich pedagógov

• "Na čom záleží, je učiteľ, nie učebňa." Michael Morpurgo

Pri príležitosti Dňa učiteľov dnes primátor mesta Šaľa Jozef Belický ocenil učiteľov základných a stredných škôl.

Ocenenia si za našu školu prebrali - Mgr. Judita Slatinová naša učiteľka slovenského jazyka a literatúry a pani majsterka pre učebný odbor kaderník Andrea Miková.

K oceneniu blahoželáme a želáme im v ďalšej pedagogickej práci veľa úspechov, tvorivosti, optimizmu a hlavne veľa zdravia.

• Deň učiteľov

• "Každý, kto si niečo pamätá zo školy, tak si pamätá učiteľov, nie ich metódy a techniky. Učitelia sú srdcom vzdelávacieho systému." Sidney Hook

Všetko najlepšie ku Dňu učiteľov!

Nech každý deň pociťujeme radosť z nášho krásneho povolania.