• Žiaci 3.B triedy zo ZŠ J. C . Hronského na zážitkovom vyučovaní u nás

• Dnes sme u nás privítali na zážitkovom vyučovaní našich malých kamarátov z 3.B triedy Základnej školy J.C. Hronského v Šali aj s ich pani učiteľkou Ivetkou Sabovou.

V areáli školy ich privítal náš pán učiteľ odbornej praxe Norbert Horváth, ktorý ich poučil ako sa treba v maštali správať, ako ku koníkovi pristupovať, či ako im správne podať jabĺčko alebo mrkvu.

Deti boli úžasné a kládli množstvo zvedavých otázok. V jazdiarni sme povozili na koni každého odvážlivca.

Pani učiteľke Márii Legenrovej a dievčatám z II.E triedy študijného odboru agropodnikanie so zameraním na chov koní a jazdectvo taktiež ďakujeme za pomoc a sprevádzanie našich malých kamarátov.

Zahanbiť sa nedali ani naši kuchári, ktorí im spolu s pánom majstrom Dušanom Petrovským pripravili malé občerstvenie.

Sme radi, že sa im u nás tak páčilo a tešíme sa zase niekedy na nabudúce, či na našich pretekoch.

• Vyšiel nový KENTAUR !!!

• Na známosť sa všetkým dáva, že nové číslo nášho školského časopisu KENTAUR je na svete !!!
            Stiahnuť si ho môžte v pdf formáte pod obrázkom a v tlačenej podobe ho nájdete v každej triede, kabinete, alebo v našej školskej redakcii :)

Prajeme príjemné čítanie :)

• Z odborného výcviku našich kaderníkov

• Dominika Dömeová žiačka 3. ročníka učebného odboru kaderníčka, účastníčka Majstrovstiev Slovenska v kategórii zapletanie copíkov s účesmi, ktoré vyčarila na odbornom výcviku.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku - 1.miesto našej Nikolety Magdalíkovej

• Blahoželáme našej Nikol Magdalíkovej, žiačke 2.ročníka študijného odboru agropodnikanie - chov koní a jazdectvo, ktorá sa v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku umiestnila na 1. mieste.

Okresné kolo sa v nekonalo v Šali, Nikol súťažila v Nitre s víťazmi školských kôl z nitrianskych stredných škôl.

K postupu do krajského kola Nikol srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole!

• Naši kaderníci v Domove dôchodcov

• "Nemusíš robiť veľké veci, aby si bol dobrým človekom. Niekedy stačí podať ruku."

Zimné prázdniny sú za nami a naši šikovní kaderníci po prvý krát v tomto roku absolvovali odborný výcvik v Domove dôchodcov v Šali.

Pod vedením pani majsterky Andrejky Mikovej potešili svojich starkých nielen milým slovom a úsmevom, ale vyčarili im aj nové účesy.

Ďakujeme za dôveru!

• Posledný deň školského vyučovania: 22.12.2023

Začiatok školského vyučovania: 8.1.2024

Nástup na školský internát: 7.1.2024 od 16.00 hod.

• Vianočná akadémia

• "Keď si spomenieme na výnimočné Vianoce, nie sú to darčeky, ktoré ich urobili výnimočnými, ale smiech, pocit lásky a spolupatričnosť priateľov a rodiny, vďaka ktorým boli tieto Vianoce výnimočné.“ Catherine Pulsifer

Dnešný deň sa niesol v znamení vianočnej akadémie.

Vianočne ladené súťaže doplnili prezentácie a kvíz, čerešničkou na torte bolo hudobné vystúpenie I.E a III.E.

Atmosféru Vianoc doplnili výtvory a punč našich šikovných kuchárov a čašníkov pod dohľadom majstrov odborného výcviku.

A vyhodnotili sme aj súťaž o najkrajšie vyzdobenú triedu. Víťazom, teda III.A a IV. E gratulujeme!

• Anna Virágová rozhodkyňa Slovenskej jazdeckej federácie medzi našimi žiakmi

• Na pôde školy sme 11.12.2023 privítali rozhodkyňu Slovenskej jazdeckej federácie pani Annu Viragovú.

Spolupráca školy s ľuďmi z reálnej praxe je pre nás prioritou a prináša nielen prehlbovanie vedomostí našich žiakov, ale aj skutočný pohľad na ich náročnú profesionálnu prácu.

Ďakujeme pani Virágovej, že prijala naše pozvanie a tešíme sa na stretnutia na jazdeckých súťažiach!

• Deň otvorených dverí

• Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa dnes v naozaj hojnom počte zúčastnili nášho Dňa otvorených dverí a nakukli do života našej školy.

Veľmi nás teší, že o našu školu a odbory, ktoré ponúka, je taký záujem.

Veríme, že prezentácia našej školy, jej úspechovv súťažiach a projektoch, možnostiach účasti na mobilitných stážach v programe Erasmus+ v 6 krajinách EÚ a hlavne priateľská rodinná atmosféra Vás presvedčili, že sme tou správnou voľbou pre Vaše odborné vzdelávanie!

• Olympiáda kritického myslenia

• Dnes sme sa so žiakmi z III.E, I.A a III.A zúčastnili Olympiády kritického myslenia.

Ďakujeme všetkým 75 riešiteľom a dúfame, že hoaxy sa naďalej na nás nelepia!

• Šaliansky anjel

• "Čaro Vianoc spočíva v tom, že šťastie a prekvapenie ostatných, dokáže urobiť šťastnými nás." Toni Sorenson

Naši kaderníci s pani majsterkou Andrejkou Mikovou odovzdali dnes v Lia drogérii darčeky pre Martina, ktorého sme si vybrali zo zoznamu detí, aby sme mu pripravili príjemné vianočné chvíle.

Veríme, že sa našim darčekom poteší a prajeme mu pokojné a láskou naplnené vianočné sviatky!

#Vianoce #darčeky #dobrovoľníctvo #nádej

• Deň otvorených dverí

• Srdečne vás pozývame na náš Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 13.12.2023 od 9.00.

Z dôvodu zabezpečenia plynulého priebehu vás poprosíme vyplniť nižšie uvedený dotazník.

DOTAZNÍK PRE NÁVŠTEVNÍKOV

Ďakujeme a tešíme sa na vás !

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Naša škola sa pod vedením pani majsterky učebného odboru kaderník opäť zapojila do celoslovenského projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Vyzbierali sme 37 ks krabíc, ktorými potešíme obyvateľov Domova dôchodcov v Šali.

Ďakujeme všetkých, ktorí sa do projektu dobrovoľne zapojili!