• Zvýšenie stravnej jednotky v ŠJ

• Na základe prijatia VZN NSK č. 1/2023 o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v ŠI a v ZŠS v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK, ktoré vychádzalo z dokumentu MŠVVaŠ SR "Finančné pásma na nákup potravín od 1.1.2023 (skupina A) a (skupina B)", riaditeľka školy určila výšku príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školskej jedálni pri SOŠ chovu koní a služieb, Štúrova 74, Šaľa od 01.03.2023 nasledovne:

Raňajky                    0,90  €

Desiata                     0,75 €

Obed                         1,90 €

Večera                      1,75 €

Spolu                        5,30 € + 0,75 € režijné náklady = 6,05 €

• Stáž Erasmus+ v Kildare (Írsko)

• Náš #ErasmusPlus pokračuje a my opäť posielame naše šikovné dievčatá do sveta.

V čase od 20.2. do 12.3.2023 sa 5 našich žiačok študijného odboru agropodnikanie so zameraním na chov koní a jazdectvo zúčastňuje kvalitnej jazdeckej stáže v Írsku - v Racing Academy And Centre Of Education.

#Erasmus+ to sú nové výzvy nové vedomosti a skúsenosti v odbore , zdokonalenie sa v cudzom jazyku, spoznávanie nových ľudí , kultúry a krajiny

• Vážení rodičia a priatelia školy,

• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

• Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

Tlačivo s vyplnenými údajmi na darovanie 2 % z dane pre občianske združenie Rodičovského združenia SOŠ je možné stiahnuť tu:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
              • skvalitnenie vybavenia školy
          • Fašiangová akadémia

• Fašiangy, Turíce,Veľká noc príde, kto nemá kožúška, zima mu bude...

Vonku je možno chladno, ale my sme sa dnes celkom pekne zahriali na fašiangovej akadémii.Po prezentáciách o fašiangových zvykoch, jedlách a maskách či karnevaloch si naši žiaci overili svoje vedomosti v kvíze. Nasledovali zábavné súťaže - napr.súťaž o najlepšiu rýmovačku, najdlhšiu šupku z jablka, papierovú reťaz. Pripomenuli sme si Popolušku a zatancovali si s balónmi a vyhodnotili aj najkrajšiu masku. Gratulujeme 1.E, ktorá v súťažiach nazbierala najviac bodov a Anabele Mydlárovej za perfektné prestrojenie. A aby sme nezabudli - za výýýborné fašiangové občerstvenie ďakujeme našim dievčatám - kuchárkam a pánovi majstrovi Dušanovi Petrovskému.

• Odborná exkurzia - Jazdecká polícia v Pezinku

• Dnes žiaci 1.E a 4.E triedy študijného odboru agropodnikanie - chov koní a jazdectvo navštívili Areál Rozálka v Pezinku, ktorý je zároveň sídlom výcviku odboru hipológie prezídia Policajného zboru SR - Jazdeckej polície. Okrem odbornej prednášky a komentovanej prehliadky stajní policajti a policajtky odpovedali na zvedavé otázky svojich (možno) budúcich kolegýň z našich radov a predviedli ukážky výcviku policajných koní. Naše dievčatá rady priložili ruku k dielu a pomohli pri výcviku ako demonštranti. Odborná exkurzia na jednotku!

• Michaela Honzová na besede o práci ošetrovateľa koní vo svete

• Dnes k nám opäť zavítala naša absolventka Miša Honzová, ktorá našla svoje uplatnenie ako ošetrovateľka koní a precestovala veľa krajín Európy, momentálne sa chystá do USA.

S našimižiakmi sa podelila o svoje skúsenosti podelila a poskytla im aj mnoho cenných informácií.

• Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 17. február 2023 (piatok)
            • Termín prázdnin: 20. február 2023 (pondelok) až 24. február 2023 (piatok)
            • Začiatok vyučovania: 27. február 2023 (pondelok)
            • Nástup na školský internát je 26. február 2023 (nedeľa) od 16.00 hod.