• 3. miesto Andreja Takáča na krajskom kole SOČ

• Na SPŠSaE v Nitre sa dnes konalo krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti.

V kategórii Poľnohospodárstvo našu školu reprezentoval víťaz školského kola, žiak 4. ročníka študijného odboru agropodnikanie so zameraním na chov koní a jazdectvo Andrej Ján Takáč. V konkurencii 7 súťažiacich v tejto kategórii sa Andrejovi podarilo vybojovať krásne 3. miesto s prácou na tému "Analýza a vyhodnotenie úspešnosti westernových pracovných disciplín."

Andrej má za sebou skvelé jazdecké úspechy vo viacerých westernových disciplínach a je aj strieborný olympionik zo Special Olympic Word Games v Berlíne z roku 2023.

• Naši učitelia vycestovali do Portugalska v programe Erasmusplus

• Erasmusplus, to nie sú len zahraničné stáže pre našich žiakov, ale aj vzdelávanie pre našich učiteľov.

Momentálne sa trojica našich kolegov - pani učiteľka Mária Legnerová , pani majsterka pre učebný odbor kaderník Andrejka Miková a pán majster pre učebný odbor kuchár Dušan Petrovský zúčastňujú job shadowingu v portugalskej Brage .

Naberajú nové skúsenosti, stretávajú sa s kolegami z celej Európskej Únie, aby potom nové trendy a poznatky priniesli aj k nám.

Súčasťou týchto stáží je aj spoznávanie kultúry, jazyka a miestnych zvyklostí a tak ich víkend prebiehal v tomto duchu - návštevou dvoch krásnych historických miest - Porto a Aveiro.

Ďakujeme našej partnerskej organizácií Braga Mob Tiago Costa za túto úžasnú možnosť!

Aj toto je Erasmusplus našej škole!

• Kvalitný odborný výcvik je silnou stránkou školy

• Odborný výcvik učebného odboru chovateľ so zameraním na chov koní a jazdectvo s našou skvelou pani majsterkou Zuzanou Klačanskou.

Kvalitné odborné vzdelávanie našich žiakov je našim hlavným cieľom a silnou stránkou školy. Žiaci prichádzajú za štúdiom na našej škole z celého Slovenska, čo nás nesmierne teší.

Miluješ kone? Pridaj sa aj ty k nám!

• Erasmusplus v Írsku - návšteva hlavného mesta Dublin

• Dôležitou súčasťou mobilít je aj poznávanie krajiny, kultúry a histórie.

Uplynulú sobotu naše dievčatá v sprievode pani majsterky Zuzky Klačanskej navštívili írske hlavné mesto Dublin Bol to úžasný výlet napriek typicky ostrovnému počasiu.

Aj toto je Erasmusplus na našej škole!

• Erasmusplus v Írsku s novým partnerom v parkúrovom jazdení

• Ďalšou našou hostiteľskou organizáciou v programe #Erasmusplus v Írsku je @broadmeadowequestriancentre so zameraním na parkúrové jazdenie

Tri naše žiačky študijného odboru agropodnikanie so zameraním na chov koní a jazdectvo sa už na prevádzke stajne a tréningu parkúrových koní od štvrtka aktívne podieľajú.

Teší nás, že kvalitnú odbornú domácu prípravu našich dievčat írska organizácia vysoko ocenila!

Aj toto je Erasmusplus na našej škole!

• Jarná séria mobilitných stáží v programe Erasmusplus úspešne odštartovala

• Štyri naše šikovné dievčatá študijného odboru agropodnikanie - chov koní a jazdectvo pod vedením pani majsterky Zuzany Klačanskej včera šťastne pristáli v írskom Dubline a dnes už získavajú nové skúsenosti v partnerských organizáciách, ktoré sú zamerané na dostihové a parkúrové jazdenie.

Aj toto je Erasmusplus na našej škole!

• Z dielne našich kuchárov

• Dôležitou súčasťou prípravy pracovného stretnutia je zabezpečiť atraktívne, jednoduché a kvalitné občerstvenie. Naši šikovní kuchári ho dnes vytvorili.

• Návšteva divadla

• Na divadelnom predstavení 28.2.2024 sme sa parádne nasmiali s triedami 1.E a 2.E

Ďakujeme rožňavskému mestskému divadlu Actores, že merali cestu až k nám a obohatili nás o skvelý kultúrny zážitok

• Spolupráca so Závodiskom,š.p. úspešne pokračuje

• 19.2.2024 sme na pôde školy opäť privítali pána Ing. Jána Valtýniho zo Závodiska š.p. v Bratislave.

Pán Valtýni našim žiakom pútavo popísal témy ako hlásenia koní do dostihov, propozície a dotácie v dostihoch. Naši žiaci mali možnosť prihlásenia koní do dostihov aj reálne vyskúšať.

Pevne veríme, že sa aj v našich radoch nachádzajú budúci tréneri a jazdci dostihových koní.